Турне винними підвалами Егера

Тури в Егер потрібно купувати з двох причин: вино і термальні купальні. Цього вже достатньо, щоб полишити на самоті свій диван і махнути в Угорщину, скажімо, на ці вихідні.

Ну, а поки ви думаєте, ми розкажемо вам про нектар богів – угорське вино. І якщо ви все ж зберетесь їхати в Егер за вином, то вам одна дорога – в Долину красунь.

Про Долину красунь, легенди і винні погреби

Долина красунь, Szépasszony–Völgy (дублюємо місцеву назву, бо в Угорщині загалом туго з англомовними вказівниками). Так от, Долина красунь називається так зовсім не тому, що там живуть найгарніші дівчата, хоча одне іншому не заважає. Та й після кількох келихів вина взагалі всі жінки гарні, за замовчуванням. За легендою в давнину місцеві винороби поклонялись богині краси (угорський варіант Афродіти), саме тому долина отримала таку назву.

Як ви вже здогадалися в Долині красунь вирощують виноград. Сусідство з гірським масивом Бюкк створює оптимальні кліматичні умови для вирощування різних сортів, чим тут успішно і займаються. В Долині близько 200 приватних винних погребів. Тут навіть повітря пахне терпким, червоним вином!

Один з винних погребів Егера

Винні погреби розташовані тісно один до одного великим колом, в центрі якого затишний парк. Окремо взятий винний льох – це, по суті, довга печера вирубана в скелі. Основна її перевага – стабільна температура – 12-15С і шляхетна пліснява, що сприяє дозріванню вина. Окремі місцеві погреби перетворені на музеї. До речі, по Долині курсує спеціальний автобус, щоб ви не натрудили ноги і більше вина спробували.

Якщо ви їдете не автобусним туром в Егер, то краще приїжджати в Долину вранці, тоді людей менше і вам більше приділять уваги. А ось після обіду туристів привозять пачками, ввечері взагалі звучить угорський чардаш і вино рікою ллється.

Вина багато не буває

Путівка в Егер – чудова можливість закупитися відмінним вином на рік вперед. Найпопулярніше угорське вино – це, звичайно, Егерська Бича Кров, Egri Bikaver. На честь цього вина навіть фестиваль проводять в кінці липня (візьміть на замітку). Кажуть, що ця назва збереглась ще з часів Середньовіччя, навіть існує своя легенда. Під час облоги Егерської фортеці османською ордою, її захисники пили багато вина, щоб зняти втому. Від цього їх бороди та одяг були криваво-червоними. Не дивно, що вони наводили жах на нападників і турки ніяк не могли взяти неприступну фортецю. До того ж захисники пустили плітки, що для збільшення чаклунської сили і звитяги, вони п’ють бичу кров.

Різні види вина в Егері

«Бича кров» виготовляється лише в Егері. Для виробництва цього вина використовується від 3 (класичне вино) до 5 (дорожча марка) сортів винограду. Вино має витримуватися 2 роки і продається лише в пляшках.

Але, окрім «Бичої крові», в Долині красунь продаються інші хороші сорти вин. Серед білих сортів популярне сухе вино «Egrile anyka», або «Дівчина з Егера», смачне та ароматне. В літню спеку чудово бадьорить легкий угорський напій Фреч – це вино змішане з мінеральною водою у пропорції 1:2.

Остання порада – радимо купувати тури в Егер зі Львова, якщо ви їдете в компанії друзів, так і вино дегустувати веселіше і розваги не змусять себе довго чекати. Якщо ви плануєте затриматись в Долині красунь на кілька днів, доцільніше зняти номер у місцевому готелі або пансіоні.

Гарного вам відпочинку і відмінного вина!

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити