Свята по сусідству:
Різдво та Новий рік в Кракові

Поляки вірять: як проведеш Святвечір, так і будеш жити увесь рік. Годі уявити кращого старту, ніж святкування Різдва та Нового року в Кракові. Отже, що вам варто знати, купуючи тури в Краків на Новий рік та Різдво?

Як і вся католицька Європа, Польща святкує Різдво 25 грудня. Причому Різдво та Новий рік чітко розмежовані і мають свої неповторні традиції. Не будемо порушувати хронологію подій і почнемо з Різдва.

Різдво в Кракові

Різдво в Польщі – суто сімейне свято, то ж, якщо вас запросили на святкову вечерю, вважайте, що вам випала унікальна можливість доторкнутися до чужих святкових традицій. З іншого боку, приїжджаючи на Різдво в Краків, ви точно не залишитесь наодинці, адже поляки вважають, що в цей вечір не можна залишатися самотнім, і вас точно пригріють у своїй теплій компанії.

Святкування Різдва в Кракові, і Польщі взагалі, дуже схоже на наше. Сім’я теж збирається разом у Святвечір за святковим столом з 12 страв. А ще в Святвечір дітвора колядує, весела юрба бігає від дому додому і прославляє Христа. В нас ця традиція, на жаль, потроху відмирає, а от поляки її бережуть.

Є у поляків і свої неповторні традиції. Наприклад, подарунки дітям приносить не Святий Миколай, а Зоряна людина. А ще в Польщі прийнято залишати за святковим столом одне вільне місце. Призначається воно для несподіваного гостя. Це своєрідна данина тим членам родини, які вже покинули наш світ, спосіб сказати, що їх люблять та пам’ятають.

Різдво в Кракові

А ще в Святвечір ворожать (в що важко повірити в надто побожній Польщі, але…). Перед святковою вечерею господиня кладе під скатертину жмут соломи. По закінченню трапези гості повинні по черзі витягнути соломинку. Якщо дісталась рівна – в житті буде все рівно та гладко. Якщо крива або надламана – чекай у наступному році непростих випробувань.

Новий рік у Кракові 2018

Власне зустріч Нового року в Кракові проходить, як і скрізь, шумно, весело, з безмежною кількістю шампанського та безкінечним феєрверком на головній площі.

Святкування починаються задовго до самого Нового року. Весь передноворічний тиждень наповнений веселощами і радістю. Всюди можна зустріти вертепи і «яселькі» (теж щось схоже на вертеп). Ставлять вони зазвичай вистави на біблійну тематику, але дивитись все одно цікаво, навіть, якщо ти знаєш сюжет. Обов’язково подивіться одну з вистав, особливо, якщо вирушаєте у відпустку з дітьми.

Незмінним атрибутом Нового року в Кракові є святкові ярмарки. Вони відкриваються десь за 2 тижні до Різдва і працюють до перших чисел січня. Найбільший ярмарок, звісно, знаходиться на площі Ринок поблизу Суконних рядів. Там можна купити сувеніри ручної роботи, дуже гарні вироби з бурштину, коралі.

Замерзнути не дасть чарчина «Зубрівки» або «Голдвасера» (анісова горілка з шматочками золота), а заморити голод можна традиційними польськими стравами, що продають на тій же площі. Радимо спробувати традиційний національний напій – гжанець– алкогольний настій на основі глінтвейну, його продають буквально на кожному кроці.

Різдвяні ярмарки Кракова

Важливий момент – багато краківських ресторанів та пабів не мають вивіски, а вхід знаходиться з боку внутрішнього дворику, тому не соромтесь заходити у широко відчинену браму, особливо в новорічну ніч.

Окрім Нового року, в Кракові 31 грудня відзначається День Святого Сильвестра. Він же є офіційним стартом святкового карнавалу. В місті проводяться костюмовані бали, танцювальні конкурси, розіграші та розважальні події. Якщо хочете відчути себе середньовічним дворянином, радимо завітати на один з карнавалів. А костюм можна взяти на прокат.

Окремо хочеться виділити карнавальний четвер, який в народі прозвали «жирним». У цей день можна об’їдатися всілякими солодощами, не піклуючись про фігуру. Головний десерт – найніжніші дріжджові пончики з фруктовим джемом.

Ще одна традиційна польська розвага, без якої не обходиться святкування Нового року в Кракові – це куліт або по-простому симбіоз катання на санках та нашої коляди. Охоча до розваг, одягнена в національні костюми, молодь та дітвора пересуваються від двору до двору на санках та випрошують смаколики. А після колядування на вулиці починаються танці навколо багаття. Частування, до речі, теж готуються на відкритому вогні.

Щоб відпочити від галасу святкового міста, можна на кілька днів їздити в Закопане і покататися на лижах, сноубордах або хоча б на санках.

Ми організовуємо цікаві новорічні тури в Краків та інші польські міста. Приходьте, ми підберемо для вас щось яскраве та пам’ятне.

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити