Неспішна подорож вуличками Егера.
Ви з нами?

Цього разу ми пропонуємо вам дещо незвичайне. Ми не будемо навантажувати вас історичними довідками про місто і переконувати в тому, що воно гарне. Ми пропонуємо вам просто поблукати разом вуличками, так якби це робили звичайні туристи. Отже, почнемо свою подорож в Егер.

Егер для туриста вміє бути цікавим та затишним. Він має свій неповторний стиль маленького, елегантного, провінційного містечка. Його люблячи називають «містом угорського бароко». Під час війни Егер практично не постраждав, тому здається, що місто застигло на рубежі XVIII-XIX ст. Всюди палаци будинки і церкви, зведені за часів Габсбургів.

Серце Егера

Свою імпровізовану екскурсію в Егері ми почнемо з головної площі, де нас щільним кільцем оточують витончені старовинні будівлі, тут майже ніщо не нагадує про ХХІ ст. Кілька разів на день (об 11-00, 15-00 і 18-00) над площею стелиться велична мелодія дзвонів церкви Св. Антонія Падуанського. Можливо, вам пощастить і ви теж її почуєте. Саме цей храм вважають одним з найкрасивіших в Угорщині, а його прекрасні фрески варто побачити на власні очі.

Церква Св. Антонія Падуанського

З площі вже добре видно кам’яні стіни та башти славнозвісної Егерської фортеці. Туди ми підемо трошки пізніше. А поки роззирніться і зупиніть свій погляд на величному соборі з двома масивними баштами. Це францисканська церква, яку тут тепло називають «церквою друзів». Церква була збудована єдиним християнським орденом, який залишився в Егері після захоплення міста турками.

Оглядаючи площу, то тут, то там чіпляєшся поглядом за затишні тераси кафе та ресторанчиків, а повітрі пливе приємний запах меленої кави та кориці. Зазирнімо туди на хвилинку і випиймо чашечку ароматного напою.

Егерська Базиліка

Потроху починаємо рухатись в бік фортеці. На розі Палацу архієпископа, з боку площі Естерхазі, є «паркан любові» або стіна замків. В Егері немає звичних нам мостів, обвішаних замочками. За те ідея паркану з замочками в намоленому століттями місці, єпископському палаці, виглядає оригінальною.

По дорозі в є ще одне цікаве місце, яке варто побачити в Егері – це головний, кафедральний храм – Егерська Базиліка, або Базиліка Святого Іоанна Апостола і Євангеліста, Святого Михайла і Непорочного Зачаття на площі Eszterházy tér. Храм приголомшливо красивий і величний. Якщо піднятись довгими гвинтовими сходами, з балкона храму відкривається об’ємна панорама Егера, тихого, затишного, чудового.

Егерська Базиліка

Мало хто знає, але трохи праворуч від храму заховався музей з інтригуючою назвою «Місто під містом». Як ви дивитесь на те, щоб урізноманітнити подорож по Егеру прогулянкою підземеллями? Підземелля рукотворні. Підземні тунелі утворилися під час будівництва палацу архієпископа і подекуди тягнуться на 4 км. Підприємливий єпископ в утворених печерах зберігав вино. Кажуть, що в особливо вдалі роки, в льохах збиралося 11-12 мільйонів літрів вина. В роки війни та в повоєнні роки підземелля були закинуті і лише недавно їх реставрували.

Музей «Місто під містом» працює з квітня по грудень, графік роботи змінюється залежно від пори року (зауважте, восени музей працює до 16.00). В печерах досить прохолодно тож, перш ніж іти на підземну екскурсію Егером, прихопіть теплі речі.

Фортеця і Мінарет

Ну, а ми орієнтуючись на вказівники, прямуємо до найбільшої пам’ятки міста – старовинної фортеці. Ось вже видно її могутні мури, подекуди вищерблені часом та вітрами.

Зараз всередині фортеці музеї, виставкові зали і… усипальниця, де похований національний герой Угорщини – Іштван Добо. Не знаємо, як ви, ми не дуже любимо музеї, тож одразу піднімаємось на замкові башти. Ось тепер Егер лежить у нас на долонях. Старовинне і незмінне місто. Краєвиди просто приголомшливі.

Мінарет Кетуда

Останньою зупинкою нашої імпровізованої екскурсії в Егері буде Мінарет Кетуда. Він зберігся з XVII століття і вважається найпівнічнішим мінаретом, який існував в Османській імперії. Прикладемо останні зусилля, щоб піднятись вузькими закрученими сходами і знову помилуватись на місто з висоти пташиного польоту. А в якості винагороди за впертість, зазирнемо до музею марципанів, що знаходиться зовсім поруч з мінаретом.

Маємо надію, що вам сподобалась наша нетипова подорож в Егер і ви обов’язково відвідаєте це симпатичне містечко, щоб побачити все на власні очі. До нових зустрічей!

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити