Католицьке Різдво в Європі :: Дух різдвяних ярмарок

Ні для кого не секрет, що більшість країн Європи – католицькі. Саме тому святкування Різдва в них відбувається зовсім інакше. Ще у V столітті на Третьому Вселенському церковному зборі було прийнято рішення про те, що це велике свято буде відмічатися 25 грудня. З тих пір ця передсвяткова пора року дуже метушлива, і водночас казкова для більшості жителів європейських країн.

Підготовка до Католицького Різдва починається майже на початку місяця. У більшості міст відкриваються ринки та ярмарки, магазини і приміщення прикрашаються гірляндами, ялинками та різноманітним новорічним декором. На вулицях панує незвичайна атмосфера, тому якщо хочеться краще познайомитися з традиціями Католицького Різдва,  радимо обов’язково відвідати Європу у грудні.

Особливості Різдва у Католицьких країнах

Напередодні Різдва всі католики дотримуються Адвенту. Це свого роду пост очищення, який починається з четвертої неділі до свята. Вважається, що всі, хто його пройде, зможе очистити свою душу від гріхів. А у різдвяну ніч в костелах проводяться три святкові літургії.

Дуже багато людей задаються питанням, чому православні та католики святкують Різдво у різний час? Це пов’язано з григоріанським календарем. Він відрізняється від юліанського, який був створений Юлієм Цезарем і у якому кожні 128 років додавалася ще одна доба. У наших країнах вирішили залишити все, як є, а у католицьких відбулися зміни.

У деяких католицьких країнах є свої особливості святкування Різдва але дещо залишається незмінним всюди – це святкова атрибутика, яку можна зустріти будь-де (у домах, магазинах, на площах, ярмарках і т.п.):

  1. Адвент-вінок

Такий новорічно-різдв’яний віночок вже популярний навіть у нас. Він виготовляється з дерев’яних віточок або із віточок ялинки. Як правило, його вішають на двері, ставлять на обіденні столи чи підвіконня. Він є символом сімейності та благополуччя.

  1. Свічки

У Європейських країнах їх дуже полюбляють, тому з їх поміччю прикрашають оселі та магазини. Під час різдвяної пори використовують свічки білого або червоного кольору. Але останнім часом під впливом модних тенденцій люди нерідко відають перевагу різноманітним дизайнерським виробам та навіть електричним аналогам.

Святкові свічки прийнято запалювати під час вечері, коли вся родина збирається за столом. Також ними прикрашають зону біля каміну та підвіконня. Нерідко люди для цих цілей використовують цілі композиції.

  1. Шкарпетки для подарунків

Певно, кожен із нас бачив європейські фільми, де під час Різдва люди кладуть свої подарунки для близьких у шкарпетки. Це пов’язано з тим, що одним з найголовніших персонажів свята є Санта Клаус і на відміну від нашого Діда Мороза він не залишає подаруночки під ялинкою, а спускається по димарю та кладе їх у спеціальні шкарпетки, які розвішані біля каміну або святкової ялинки.

  1. Сіно

Цей атрибут Різдва використовують не у багатьох країнах, адже він є символом бідності та нагадує про те, де народився Ісус. Якщо ви пам’ятаєте історію, то знаєте, що він народився в хліві та яслах, де всюди було сіно.

Сьогодні ж сіно використовують для декору ялинки та вітальні. Інколи його додають у різноманітні різдвяні композиції для прикрашання осель.

Якщо ви вирушите у Європу на Різдво, то отримаєте безліч незабутніх вражень та порцію гарного настрою на весь рік. А щоб не помилитися з туром, звертайтесь до нас! Наші кваліфіковані менеджери з легкістю підберуть для вас подорож з урахуванням всіх особливостей та індивідуальних побажань.

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити