Хапайте лижі і гайда в Альпи.
Кращі лижні курорти Австрії. Частина ІІ

Продовжуємо досліджувати гірськолижні курорти Австрії на карті і планувати відпустку. На черзі район Зальцбург, який мало чим поступається знаменитому Тіролю.

Передусім, саме поблизу Зальцбурга знаходиться найбільший лижний курорт Австрії названий на честь Амадея Моцарта – Ski Amade. А ще Зальцбург має безліч якісних трас з різним рівнем складності: від крутих схилів льодовика Капрун до пологих спусків невеличких підгірних курортів. До того ж в Зальцбургу діє єдиний Salzburg Super Ski Card, який дозволяє користуватися 2000 кілометрів гірськолижних трас.

Цель-ам-Зеє

На південному сході від Зальцбурга розташований курорт Цель-ам-Зеє. Він розкинувся на березі однойменного озера і вважається одним з найвідоміших в регіоні.

Траси в основному розраховані на лижників з середнім рівнем катання, непогано тут почуваються і новачки-сноубордисти. Родзинкою курорту є ізольованість трас одна від одної. На курорті відкриті дитячі лижні школи і садочки.

Цель-ам-Зеє

З вершини Шміттенхоє, що поблизу Цель-ам-Зеє спускається 4 траси. Південна траса спускається до містечка Шутдорф, центральна – до Цель-ам-Зеє, а дві північні сходяться біля Шміттенталю. Піднятись на вершину можна, скориставшись підйомником.

Новачкам радимо обирати район Шутдорф: там хороший сніг та нескладні маршрути. На курорті є кілька хороших протяжних трас для бігових лиж.

Сезон катання в Цель-ам-Зеє триває з кінця грудня до кінця березня.

Капрун

Якщо розраховуєте на затишний відпочинок в Австрії на лижах, радимо Капрун – це невелике містечко поблизу льодовика Кітцштайнхорн. Лижні траси тут працюють весь рік і хороші маршрути знайдуть, як початківці, так і досвідчені спортсмени, які хочуть відточити техніку. «Фішкою» курорту вважається гірський поїзд, який доставляє гірськолижників з Капруна на льодовик.

Капрун

В Капруні дві основні зони для катання – Маіскогель (1675 м) і власне льодовик Капрун (3203 м). Маіскогель ідеально підходить для новачків та тих, хто лише освоює гірські лижі. Траси дуже зручні, рівні і без неочікуваних сюрпризів. Власне, при певному старанні, новачки зможуть осилити і льодовик, але його все ж більше обирають професіонали. Для любителів сноуборду на Капруні є «фан-парк» з трасою для бордер-кросу (висота 2900 м) і «халф-пайп».

Єдиний мінус Капруна – невелика протяжність трас, адже містечко дуже компакне. Щоб розширити зону катання доведеться їхати в сусіднє Цель-ам-Зеє.

Заальбах –Хінтерглемм

Ще одні зірки лижних курортів Австрії – це Заальбах і Хінтерглемм, розташовані в високогірній долині Глеммталь. Разом з прилеглим селом Леоганг вони утворюють 5-кілометрову зону для катання.

Лижники люблять Заальбах –Хінтерглемм за так званий «гірськолижний цирк» Справа в тому, що схили гори утворюють своєрідний амфітеатр різних за складністю трас. Австрійці не могли пройти повз такий подарунок природи і доповнили його сучасними підйомниками.

Крім того, на північних схилах Заальбах –Хінтерглемм є зона для професійного фрірайду, а розслабляються лижники з допомогою першокласного Apre-ski.

Тепер про самі траси Заальбах –Хінтерглемм. Найбільше тут синіх маршрутів, розрахованих на середнячків. Сама зона катання знаходиться на висоті 1003-2098 м. Всього трас 124, загальною протяжністю 200 км. Пересуватись між схилами «цирку» можна за допомогою 55 сучасних підйомників: 15 вагонних канатних доріг, 16 двомісних «крісел» і 24 бугелів.

Як вже згадувалось, переважають тут сині траси. Вони найдовші і оптимально підходять для не надто досвідчених лижників та середнячків, які надають перевагу спокійному катанню замість екстриму.

Заальбах –Хінтерглемм

Є тут і кілька екстремальних чорних трас. Наприклад, складна екстремальна траса Нордабфарт змусить злякатися навіть продвинутого лижника, однак тут просто божевільно красиві ландшафти.

Маленький лайфак: зранку краще кататися на північному схилі Шпілеккогель, а після обіду перейти на південний схил Шаттберг-Вест.

Варто згадати, що відпочинок у Австрії на лижах, не обмежується лише гірським маршрутом. Заальбах –Хінтерглемм має 10 трас для бігових лиж і цілих 22 траси для піших походів.

Курорт Заальбах –Хінтерглемм відмінно підійде для катання на сноубордах. Тут 12 трас для «досочників», зокрема у Леоганзі. 80-метровий «халф-пайп» на горі Бернкогель ( 1740 м) відповідає світовим стандартам. А у Хінтерглеммі є освітлений «фан-парк» з різноманітними трамплінами для стрибків.

Наостанок, варто зазначити, що в регіоні Зальцбург працює 9 гірськолижних шкіл, серед них 2 дитячі, куди приймають дітей від 3 років.

Ми готові організувати для вас першокласний відпочинок в Австрії на лижах, сноуборді та на всьому з чим можна з’їжджати з гірки. Приходьте, зима не час, щоб сидіти вдома, адже на вас чекають Альпи в Австрії.

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити