Хапайте лижі і гайда в Альпи.
Кращі гірськолижні курорти
Австрії. Частина І

«Починати кататися на лижах можна, коли людина встала на ноги, а закінчувати, коли вона на ногах стояти вже не може»

– гірськолижні інструктори Австрії

Австрійські Альпи просто створені для катання на лижах. Безліч маршрутів різної складності, скрупульозно доглянуті траси та приголомшлива краса гірських хребтів. Не дивно, що гірськолижні курорти в Австрії вважають одними з кращих в світі.

Переваги австрійських гірськолижних курортів

1. Різноманітність. Гори Австрії цілком виправдовують покладене на них звання кращих. Передусім, завдяки різноманітності курортів та трас. Лише поблизу Тіроля нараховується з 20 курортних містечок з найрізноманітнішими схилами – пологими і крутими, для «середнячків» і профі, «прогулянковими» і «технічними». А це лише один гірськолижний регіон.

2. Друга причина популярності гірськолижних турів в Австрію – це скрупульозність, з якою доглядають за місцевими трасами. Будь-яка нерівність чи залисина миттєво усуваються. Крім того, в Австрії натуральний сніг, який випадає вже в листопаді і спокійнісінько лежить до середини квітня.

3. Зручність. Багато австрійських курортів об’єднані одним скі-пасом, утворюючи величезну зону для катання. Це зручно та економно. До того ж, щоб добре покататися, необов’язково обирати великий та розкручений курорт. Є величезна кількість маленьких містечок, де ціни не кусаються, а траси в Австрійських Альпах скрізь відмінні.

4. Apre-ski – це суто австрійська фішка, дослівно слово перекладається, як «після лиж». Ну, а «після лиж» може бути, що завгодно. Це і особливий, характерний тільки для цих місць шопінг, коктейлі, які нерідко проводяться за участю знаменитостей, азартні ігри в казино, гламурні вечірки, звичайно ж, насичені екскурсії.

Apre-ski

Тепер детальніше поговоримо про гірськолижні курорти Австрії та про прекрасні засніжені Альпи.

Курорти Тіролю

Пальму першості в питаннях гірськолижних трас Австрії утримує район Тіроль. Найпопулярніші курорти в цьому регіоні – Інсбрук, Рангер Кемпфль, Пачеркофель, Хунгербург-Зеєгрубе, Глузенгер, Муттерер Альм. Сюди ж входить частина гірських сіл долини Ціллерталь і знаменитий курорт Зефельд, що має доволі широкий вибір розваг, окрім гірських лиж. Саме двом останнім курортам потрібно приділити найбільше уваги.

Траси Ціллерталь

Загалом протяжність трас долини Ціллерталь становить 668 км, переважають червоні траси, дещо менше синіх і є кілька доволі складних чорних трас.

На в’їзді в долину розташоване селище Фюген, тут розміщено 2 сині та 6 червоних трас. Значно більший вибір трас мають сусідні об’єднані зони катання Хохфюген і Хохціллерталь, розташовані над селищем Кальтенбах.

Центральний регіон, що носить назву Ціллерталь-Арена або Целль-Герлос включає 5 селищ: Цель-ам-Ціллер (580 м), Герлос (1300 м), Крімль (1976 м), Вальд (900 м) і Кенінгсляйтен (1600 м). В сумі протяжність їхніх трас складає 166 км – 10 км чорних, 114 км червоних і 42 км синіх.

Трохи вбік від Ціллерталь-Арена розкинувся регіон для катання Майрхофен-Хіппах з загальною протяжністю трас 159 км трас (45 км синіх, 94 км червоних, 20 км чорних).

Майрхофен-Хіппах

На протилежному боці долини розташовані селища Тукс і Фінкенберг, вони відкривають доступ до льодовика Хінтертукс.

Зефельд

Зефельд – не можна назвати суто гірськолижним курортом Австрії, він, як наш Буковель, тобто тут є все. Хочете покататись на гірськолижних або бігових лижах в Австрійських Альпах? Будь ласка. А тим, хто не надто впевнено почуває себе на лижах можна просто розслабитись серед найкрасивіших гір Австрії, і не забуваємо про Apre-ski.

Зефельд

На курорті є фан-парк біля ліфта Kreithlift, тусовка сноубордистів у Rosshutte, халф-пайп поруч з Rosshuttenlift, одна з найсильніших гірськолижних шкіл і траса для нічного катання.

Але все ж в Зефельдер приїжджають, щоб покататися на лижах, тому поговоримо про найпопулярніші траси.

Найбільш комфортні для катання Гвандшкопф (1500 м) і Зефельдер-Йох (2100 м). Вони широкі з доволі пологими спусками та ухилами.

Цікавими і не надто складними є хвилясті траси Зефельдер-Йох, але тут потрібно бути максимально уважним, адже за межами траси трапляються ділянки з дуже глибоким снігом.

Для тих, хто хоче перевірити свою майстерність підійде траса Хермелекопф. Вона значиться, як «червона», але сама траса проходить по вузькому звивистому гребеню і місцями вельми складна. Цікавою для професіоналів буде ділянка Райтер-Кар на горі Хермлекопф, однак вона відкрита не завжди, оскільки в цьому районі є ризик сходження лавин. Не зайвим також буде піднятися до 2200-метрової висоти і скотитися в Кар.

Новачкам підійде траса Гвандшкопф. А на західному боці гори можна відмінно розважитися і без лиж, спустившись по 500-метровому бобслейному жолобу на автомобільних камерах.

Радимо зекономити і купити абонемент. Він діє від 3 днів і відкриває доступ до 30 канатних доріг, 100 підйомників і близько 200 км трас в прилеглих районах.

Сезон катання в Зефельдері з кінця грудня до середини березня.

То як, ви вже готові кататися на лижах в найкрасивіших горах світу? Тоді ми готуємо для вас гірськолижні тури в Австрію. А в наступній статті ми поговоримо про найпопулярніші курорти району Зальцбург. Не пропустіть!

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити