Цікаві місця Єгипту:
турне для початківця. Частина ІІ

Продовжуємо розповідати про туризм в Єгипті. В попередній статті ми розповідали про всім відомі пам’ятки Єгипту, а сьогодні розкриємо ще кілька цікавих фактів про Єгипет та розкажемо про менш розпіарені пам’ятки та природні дива країни фараонів. Поїхали!

Олександрія

Олександрія – місто, яке має 2000-літню історію, батьківщина одного з семи чудес світу – Олександрійського маяка, де досі можна побачити його руїни (вони стали частиною форту). Попри свій історичний багаж, Александрія – чудове, доволі європейське і порівняно недороге місто. Тож, якщо ви купили путівки в Єгипет на двох, Александрія вам підійде якнайкраще.

Олександрія в Єгипті

Отже, що подивитись у місті, з туристичної точки зору? Звичайно, форт, про який ми вже згадували. Потужний бастіон охороняє східні околиці міста. Всередині облаштовано історичний музей. Друге легендарне місце –Олександрійська бібліотека. Також до списку must to see заносимо палац Монтаза, «Стовп Помпея», греко-римський музей, палац Рас-ель-Тін.

Порт-Саїд

Порт-Саїд в Єгипті

Порт-Саїд – відносно молоде єгипетське містечко, але воно вже має свій шарм, стиль та своєрідний дух колоніальної епохи. Вузькі вулички, злегка пошарпані будиночки, вервечки балконів.

А ще можете додати до своєї скарбнички цікавих фактів про Єгипет те, що ідея створити знамениту статую Свободи належить єгиптянам, стояти вона мала саме в місті Порт-Саїд і називатись «Світло Азії», але… місцевому уряду не вистачило грошей.

Природні пам’ятки Єгипту

Розвиваючи тему туризму в Єгипті, варто окремо зупинитись на природніх багатствах. Отже, що вам спадає на думку при слові «Єгипет», окрім пірамід? Правильно, пустеля. А говорячи «пустеля», яку саме згадуєте? Звичайно, Сахару.

Пустеля Сахара

Найбільша пустеля планети, її площа становить 8 млн. км. Неосяжні простори з піску та дюн, висота яких може сягати 300 м. Але є тут і прекрасні оазиси, наприклад, Бахарія утворивсь на місці, де на поверхню виходять гарячі джерела. А от оазис Харга став відомим, завдяки руїнам храму Амона і Мута, некрополю Ель-Багават, храму Ібіса, а також артезіанському джерелу «Лазні Афродіти».

Пустеля лежить на межі аж 11 держав, проте, через неспокійну політичну обстановку, безпечно потрапити сюди можна лише з 3 країн, одна з яких Єгипет, тож скористайтесь моментом. Екскурсії в пустелю Сахара дуже популярні, адже трошки моторошну красу піщаних барханів та палючого білого сонця важко з чимось порівняти.

Пустеля Сахара в Єгипті

Синайський півострів

Ще один епіцентр визначних місць Єгипту. Тут вам і гора Мойсея, і Кольоровий каньйон, і гарячі джерела, і монастир Святої Катерини. Коротше кажучи, якби нам дозволили вибирати, де провести свою відпустку в Єгипті, то ми обрали Синайський півострів.

Монастир Святої Катерини в Єгипті

Гарячі джерела роблять Синай не лише курортним, а й санаторним центром. Доволі дешеві тури в Єгипет, до лікувальних джерел, дуже і дуже популярні. Найвідоміше джерело – Джерело Мойсея. За легендою воно утворилось по велінню Мойсея, коли спраглі юдеї перетнули Червоне море і просили води. Кілометрів за 100 від джерела є знамениті Фараонові купальні і Мойсеєві ванни.

На Синайському півострові є цілих 3 національні парки і кожен з них з унікальною екосистемою: «Рас-Абу-Галум», «Набк» і «Рас-Мохаммед».

Ще одне без сумніву особливе місце в Синаї – це монастир Святої Катерини, і хоча ця пам’ятка створена руками людини, вона настільки невіддільна від атмосфери півострова, що ми теж вирішили не виокремлювати її в окремий підпункт.

Перша маленька церква була побудована тут у 330 році. Місце обрано не випадково, адже поруч знаходиться гора Мойсея, де пророк отримав від Господа скрижалі з 10ма заповідями. Сьогодні монастир – одна з найбільш відвідуваних християнських святинь.

Кольоровий каньйон

Якщо ми вже говоримо про незвичайні місця Єгипту, що може бути незвичайніше за Кольоровий каньйон? Довжина каньйону 700 м, глибина – до 100 м. Сам він нагадує декорації до фільму про Марс і дослідження невідомих планет. Природа постаралась і розмалювала місцеві скелі не лише білим та сірим кольорами, а й червоним, жовтим, фіолетовим, рожевим. Причому в одних місцях каньйон має м’які, спокійні і ніжні відтінки, а в інших – скелі виблискують металом. Хоча подейкують, що перед екскурсією гіди навмисно поливають скелі водою, щоб візерунки були чіткішими  та яскравішими.

Кольоровий каньйон в Єгипті

Кажуть, що Кольоровий каньйон утворився внаслідок землетрусу, а от всю «ювелірну роботу» зробили сильні вітри та дощі.

Екскурсії  по Кольоровому каньйону лише піші і лише в супроводі досвідченого гіда, який знає маршрути. Інакше ви ризикуєте переламати собі ноги. Навіть туристичний маршрут має кілька доволі складних підйомів. Врахуйте це.

Ось таким різнобарвним та неординарним може бути туризм в Єгипті. Приходьте до нас і ми підберемо оптимальну програму. Ми піклуємось про те, щоб ваша відпустка була казковою!

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити