Цікаві місця Єгипту:
турне для початківця. Частина І

Знаємо-знаємо, про пам’ятки та цікаві місця Єгипту написана вже не одна сотня статей. І цілком можливо, що ви вже більшість з них бачили, фотографувались на їх фоні. Тоді закривайте статтю, ми не образимось, бо вона якраз для тих, хто планує летіти в Єгипет вперше. А може вам буде цікаво і ви знаєте ще не все…

Отже, ми розкажемо все про Єгипет, точніше його туристичну частину.

Цікаві факти про єгипетські піраміди

Звичайно, перше, що хоче побачити турист, приїхавши в Єгипет, це піраміди. Насправді пірамід в Єгипті аж 118. Найвідоміші знаходяться в Гізі, зокрема, і наймасивніша – піраміда Хеопса. По своїй суті – це некрополь, бо піраміди служили древніми усипальницями сильних світу цього. Побутує думка, що так ховали і звичайних єгиптян, але скромніші піраміди просто не збереглись до нашого часу.

Ще однією загадкою пірамід є те, хто і як їх будував. Раніше стверджували, що цією невдячною роботою займались раби, але останнім часом вчені говорять про те, що, можливо, це були звичайні наймані робітники. А от, як саме будувались такі гігантські споруди, сказати важко. Єдине, що достеменно відомо – на будівництво однієї піраміди йшло від 20 років.

Вид на піраміду Хеопса в Гізі

Наступний цікавий факт – прокляття пірамід. Про прокляття фараона Тутанхамона і те, що неприродна смерть чекала на всіх, хто потривожив спокій його гробниці в 1922 році, не чув хіба ледачий. А як цю тему експлуатує кінематограф…  Сперечатися про те, існує прокляття чи ні, можна довго. Швидше за все таке повір’я існувало, щоб відлякати грабіжників від багатих усипальниць, хоча… До речі одна з легенд говорить про те, що Сфінкс – це охоронець спокою міста мертвих.

Цікавим фактом про єгипетські піраміди є те, що біля кожної з них будувалось два храми, причому підніжжя одного з них мало омиватися водами Ніла. Піраміда і храми з’єднувались між собою алеями. Звичайно, все це не збереглось до наших днів.

Каїр

Цікаві місця в Єгипті розділені на кілька великих груп і, звичайно, одна з них розташована в столиці – Каїрі. Це місто величних пам’яток і музеїв, а ще місто галасливих ринків та розваг. Отже, коротенький маршрут по Каїру: цитадель Саладіна, звідки відкривається чудовий краєвид на місто, мечеть Магомета Алі і мечеть Султана Калауна з мереживними мінаретами, акведук, будівля старого арабського університету Аль-Азар.

Відпочинок в Каїрі

Для тих, хто хоче, передусім, затаритися сувенірами, радимо йти на найбільший ринок Каїра, якому вже більше 600 років! Ми говоримо про Хан-аль-Халілі або просто Хан. Тут продається все, і навіть те, що теоретично немало б продаватись. Тож міцніше тримайте в руках гаманці і бажання купити все і одразу та сміливо рушайте між колоритними рядами. Кілька порад: 1. Торгуйтесь! 2. Краще йдіть туди перед від’їздом, інакше ризикуєте лишити на ринку половину свого бюджету, а при перегляді купленого виявиться, що половина речей вам зовсім не потрібна.

Для любителів інтелектуального відпочинку даємо короткий перелік вартісних каїрських музеїв: Каїрський єгипетський (вихідний субота. Порада: приходьте сюди кілька разів і не пропустіть зал мумій), Коптський музей, музей ісламського мистецтва, військовий музей, етнографічний музей (з п’ятниці по неділю не працює), музей аль-Гезира.

Луксор

Колишня столиця Єгипту, і якщо ви ніколи про нього не чули, то про стародавні Фіви точно пам’ятаєте зі шкільної програми. Луксор – це все, що залишилось від їх колишньої величі. І говорячи про цікаві місця Єгипту, неможливо оминути це місто, адже Луксор називають музеєм під відкритим небом.

Ніл ділить Луксор на дві частини: «Місто живих» та «Місто мертвих».

Луксор в Єгипті

Місто живих вразить вас своєю архітектурою і незламною величчю, проти якої безсилий навіть час. Нагадують про неї експонати з колекції Луксорського музею і дивовижні споруди: Луксорський храм та прокладена до нього двокілометрова Алея сфінксів. Та й розміри храму вражають, зведений в VIII ст. до н.е., він тягнеться на чверть кілометра вздовж Нілу. За часів фараонів вхід до храму прикрашали шість 20-метрових статуй. До сьогодні збереглось лише 3: Рамзес ІІ і його Нефертарі та один гранітний обеліск.

Не менш вражаючим є Карнакський храм. На нашу думку, найбільш приголомшливим місцем в храмі є колонний зал фараона Сеті I. Він складається з 134 колон заввишки по 16 м. Всі вони вкриті майстерними розписами та барельєфами, виконаними з ювелірною точністю. Зал справляє колосальне враження. Ще в Карнакському храмі є величезний пам’ятник священному жуку-скарабею, який знаходиться на березі невеличкого озера поблизу храму.

Назва «Місто мертвих» говорить сама за себе – це велетенський некрополь, більше відомий нам, туристам, як Долина Фараонів. На сьогодні тут знаходиться близько 40 гробниць, зокрема і знаменита усипальниця Тутанхамона.

Розвиваючи тему цікавих фактів про усипальниці древніх єгиптян: всі вони мали схоже внутрішнє планування: похилий крутий коридор завдовжки до 200 м, який внизу (десь на глибині 100 м) закінчувався 4 невеликими кімнатами. Стіни кімнат були густо вкриті малюнками, що розповідали про життя померлого.

Що ще можна побачити в місті мертвих? Храм цариці Хатшепсут і похоронний храм на честь бога Амона-Ра. На жаль, від останнього лишилися лише статуї, але які! Дві 20-метрові статуї Аменхотепа, які називають Мемнон. Щоб ви правильно оцінили розміри, лише одна нога статуї має висоту 2 метри, а в діаметрі досягає 1 м.

На цьому ми, звичайно, не завершуємо розповідати про цікаві місця в Єгипті. В наступній статті вас чекає Александрія, Порт-Саїд та нерукотворні пам’ятки Єгипту. До нових зустрічей!

Залиште комментар

Залиште коментар першим!

Повідомити